Az autópálya teljesen megbénult. A motorosok mégsem mozdultak.

Az autópálya teljesen megbénult.

A motorosok mégsem mozdultak. 🏍️✨

A déli nap perzselően sütött.

A forró levegő remegett az aszfalt felett.

A kocsisor kilométereken át húzódott.

Az úttest közepén pedig motorosok álltak szorosan egymás mellett.

Motorjaik mélyen duruzsoltak.

Nyugodtan.

Rendületlenül.

A formáció közepén egy fehér egészségügyi jármű várakozott.

Mozdulatlanul.

Védve.

Egy rendőr határozott léptekkel közeledett.

Az arcán jól látszott az elégedetlenség.

– Azonnal szabaddá kell tenniük az utat.

A motorosok élén egy nagydarab férfi állt.

Farkas László.

Hosszú ősz szakállal.

Nyugodt tekintettel.

– Nem.

A rendőr hitetlenkedve nézett rá.

– Önök feltartják a forgalmat.

László a fehér jármű felé pillantott.

Majd vissza a rendőrre.

A hangja csendes volt.

De súlya volt minden szavának.

– Egy gyermeket kísérünk a tengerhez.

A rendőr arca megváltozott.

Csak egy pillanatra.

– Ettől még ez szabályellenes.

Ekkor több motoros egyszerre leszállt a gépéről.

Egymás mellé álltak.

Váll a váll mellett.

Néma sorfalat alkotva.

Nem fenyegetően.

Hanem eltökélten.

A rendőr a jármű hátsó ablaka felé nézett.

Az üveg sötétített volt.

Aztán egy rövid pillanatra megjelent egy apró kéz.

Halvány.

Törékeny.

Kórházi karszalaggal.

A csend hirtelen sokkal nehezebb lett.

László a rendőrre nézett.

És halkan ezt mondta:

– Azt kérte, hogy egyszer még lássa a tengert.

❤️ A folytatást a kommentek között találod. Kíváncsiak vagyunk a véleményedre!

 

A rendőr az apró kézre nézett az üveg mögött.

Hirtelen minden más jelentéktelenné vált.

A dudáló autók.

A forró aszfalt.

A végtelen kocsisor.

Minden.

Néhány másodpercig senki sem szólalt meg.

Aztán a rendőr lassan a fehér járműhöz lépett.

Az elsötétített ablakon keresztül bepillantott.

Odabent egy kislány ült.

Talán kilencéves lehetett.

Kórházi takaró fedte a lábát.

A fején vékony sapka volt.

De a tekintete a távolba szegeződött.

Mintha már most a tengert keresné.

A rendőr nagyot nyelt.

László közben mozdulatlanul állt.

Csendesen.

Türelmesen.

Végül a rendőr felé fordult.

– Milyen messze van a part?

– Körülbelül hatvan kilométer – válaszolta László.

Ekkor az egészségügyi jármű ajtaja kinyílt.

Egy idősebb mentős lépett ki.

A fáradtság mélyen ült az arcán.

– Az orvosok szerint már nincs sok ideje.

A szavak súlyosan hullottak az útra.

Többen lehajtották a fejüket.

A kislány ekkor lehúzta az ablakot.

Csak egy kicsit.

Éppen annyira, hogy hallani lehessen a hangját.

– Még sosem láttam a tengert.

A motorosok némán figyeltek.

Az autósok is.

– Csak szeretném hallani a hullámokat – tette hozzá mosolyogva.

László szeme könnybe lábadt.

A rendőr végignézett a jelenlévőkön.

A motorosokon.

A gyermek arcán.

Majd elővette a rádióját.

– Központ, azonnali segítséget kérek.

Néhány másodperc csend következett.

Aztán folytatta:

– Szabadítsanak fel minden kereszteződést a tengerpartig.

László meglepetten nézett rá.

A rendőr elmosolyodott.

– Ma nem forgalmi akadályt látok magukban.

A motorosokra mutatott.

– Hanem díszkíséretet.

A tömegben taps tört ki.

A motorosok egymásra néztek.

Az autósok mosolyogtak.

A kislány pedig az ablakhoz nyomta a tenyerét.

Először aznap valódi öröm csillant a szemében.

Mert tudta, hogy hamarosan meglátja a tengert.

És azon a napon mindenki megértette, hogy vannak utak, amelyek fontosabbak minden szabálynál.

Mert néha a legnagyobb küldetés egyszerűen az, hogy valaki még egyszer megvalósíthassa az álmát. 🏍️✨🌊❤️

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

20 − six =