Az esküvői terem tele volt virágokkal, zenével és vendégekkel, akik a tökéletes szertartás kezdetére vártak.

Az esküvői terem tele volt virágokkal, zenével és vendégekkel, akik a tökéletes szertartás kezdetére vártak.

Ám a menyasszonyi lakosztály előtt a vőlegény édesanyja hirtelen megállt.

Csak azért jött, hogy néhány kedves szót mondjon a menyasszonynak.

Egy utolsó nyugodt pillanatot akart megosztani vele a fogadalmak előtt.

Ekkor azonban észrevette, hogy az ajtó résnyire nyitva van.

Benézett.

A menyasszony a tükör előtt állt hófehér csipkeruhájában.

De nem volt egyedül.

Mellette ott állt a vőlegény apja.

Úgy tűnt, mintha egy nagyon személyes pillanatot osztanának meg egymással.

Az asszony a szája elé kapta a kezét.

Elakadt a lélegzete.

Gyorsan becsukta az ajtót, majd megtámaszkodott a falnál.

Néhány másodpercig mozdulni sem tudott.

Aztán végigsietett a folyosón.

A fia a végében várakozott.

Sötétszürke öltönyt viselt.

A hajtókáján fehér rózsa díszelgett.

Az asszony megragadta a karját.

– Az apád bent van a menyasszonnyal – suttogta.

– Tenned kell valamit, mielőtt más is meglátja.

A vőlegény azonban nem tűnt meglepettnek.

Nem rohant az ajtóhoz.

Nem tett fel kérdéseket.

Csak nyugodtan az édesanyjára nézett.

– Tudom.

Az asszony döbbenten nézett rá.

– Ha tudod, akkor miért folytatod az esküvőt?

Lassan különös mosoly jelent meg a férfi arcán.

– Még nem.

Azzal megigazította a nyakkendőjét.

És elindult a ceremónia felé.

Ekkor az édesanyja végre megértette.

A fia nem egy tudatlan áldozat volt.

Már régen ismerte az igazságot.

És szándékosan a legnyilvánosabb pillanatot választotta arra, hogy minden titok napvilágra kerüljön.

Írd kommentbe: „FOLYTATÁS” vagy „TELJES TÖRTÉNET”, és azonnal küldöm a következő részt.

 

Az első ember, aki észrevette, hogy valami nincs rendben, nem a menyasszony volt.

Nem a vőlegény.

Hanem az anyakönyvvezető.

Már több száz esküvőt vezetett le.

Látott ideges párokat.

Síró rokonokat.

Még elszökő menyasszonyt is.

De ilyet még soha.

Amikor elérkezett a fogadalmak pillanata, a vőlegény nem a menyasszony felé fordult.

Hanem az első sor felé.

Egyenesen az apjára nézett.

A vendégek még mosolyogtak.

Azt hitték, valamilyen különleges köszönet következik.

A vőlegény azonban kivette a zsebéből a jegygyűrűt.

Megforgatta az ujjai között.

Majd váratlanul az apja elé lépett.

– Ezt önnek kellett volna ma odaadnia.

A teremben értetlen csend lett.

Az apa elsápadt.

– Miről beszélsz?

A vőlegény keserűen elmosolyodott.

– Az igazságról.

A menyasszony hirtelen megmerevedett.

A keze remegni kezdett.

Mert pontosan tudta, mire készül.

És tudta, hogy már nincs visszaút.

– Mondd el nekik – folytatta a vőlegény. – Mondd el mindenkinek, mióta tart.

Az apa nem válaszolt.

A hallgatása többet mondott minden szónál.

A vendégek zavartan néztek egymásra.

A vőlegény édesanyja lassan leült.

A gyomra összeszorult.

Mert most már nem az volt a kérdés, hogy van-e titok.

Hanem az, hogy mekkora.

És amikor a menyasszony végül megszólalt, az első mondata azonnal megváltoztatta az egész történetet.

– Nem úgy történt, ahogy mindenki gondolja.

A terem egyszerre fordult felé.

Mert néha a legveszélyesebb titok nem a hűtlenség.

Hanem az ok, ami mögötte áll.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

five × 4 =