A kislány azt hitte, senki sem veszi észre, mi történik.

A kislány azt hitte, senki sem veszi észre, mi történik.

Aztán kinyílt a bejárati ajtó. ✨

A Kovács-villa az egész környéken ismert volt.

Hatalmas ablakok.

Fényes márványpadló.

Elegáns csillárok.

Kívülről tökéletesnek tűnt.

Kilencéves Anna azonban nem így látta.

A nagy előcsarnok közepén állt egy felmosóval a kezében.

Próbálta visszatartani a könnyeit.

Nem messze tőle egy házvezetőnő ült kényelmesen egy fotelben.

Telefonozott.

Néha felnézett.

És megjegyzéseket tett.

– Még mindig nem elég tiszta.

Anna lehajtotta a fejét.

És folytatta a munkát.

Amióta elveszítette az édesanyját, sok minden megváltozott.

A ház csendesebb lett.

Az apja egyre többet utazott.

És Anna gyakran érezte magát egyedül.

Felnézett a mennyezetre.

Ott volt a biztonsági kamera.

Az apja évekkel korábban szereltette fel.

Régen gyakran mondta neki:

„Láttam, hogy táncoltál az előcsarnokban.”

Vagy:

„Láttam az új rajzodat.”

Mostanában ritkán beszéltek erről.

Mégis Anna a kamerát nézte.

– Apa néha még mindig figyeli.

A házvezetőnő azonnal felkapta a fejét.

– Mit mondtál?

Anna nem válaszolt.

Csak tovább nézte a piros fényt.

Aztán valami megváltozott.

A házban halk kattanás hallatszott.

Az ismerős hang.

A bejárati rendszer oldódott.

A nő azonnal felállt.

– Menj fel a szobádba.

Most.

Anna nem mozdult.

A következő pillanatban kinyílt az ajtó.

Léptek visszhangoztak a márványon.

Egy férfi hangja töltötte be az előcsarnokot.

– Miért dolgozik egyedül a lányom?

Anna megfordult.

Az ajtóban az apja állt.

Miklós Kovács.

Utazókabátban.

Telefonnal a kezében.

Végignézett a termen.

A felmosón.

A fotelen.

A félbehagyott uzsonnán.

És végül a lányán.

Anna szeme könnybe lábadt.

– Apa…

Miklós lassan leengedte a telefonját.

A hangja nyugodt volt.

Mégis mindenki megdermedt tőle.

– Mindent láttam.

❤️ A folytatást a kommentek között találod. Kíváncsiak vagyunk a véleményedre!

 

Miklós Kovács mozdulatlanul állt az előcsarnokban.

Senki sem szólt.

A házvezetőnő arca elsápadt.

Anna még mindig a felmosót szorongatta.

A férfi lassan végignézett a termen.

A félig feltörölt padlón.

A kényelmes fotelen.

Az asztalon heverő uzsonnán.

Majd újra a lányára nézett.

– Apa… – suttogta Anna.

Miklós odalépett hozzá.

És óvatosan kivette a kezéből a felmosót.

Letette a fal mellé.

Aztán leguggolt elé.

– Mióta csinálod ezt?

Anna lesütötte a szemét.

Nem akart bajt okozni.

– Nem olyan régóta.

A házvezetőnő azonnal közbeszólt.

– Uram, félreérti a helyzetet…

Miklós felemelte a kezét.

Nem hangosan.

Nem dühösen.

Mégis azonnal elhallgattatta.

– Láttam a felvételeket.

A nő megmerevedett.

– Mindet.

Az előcsarnokban csend lett.

Anna szemében könnyek jelentek meg.

– Sajnálom.

Miklós döbbenten nézett rá.

– Mit sajnálsz?

A kislány vállai megremegtek.

– Nem dolgoztam elég gyorsan.

A szavak úgy csapódtak Miklós szívébe, mint egy ütés.

Kilencéves volt.

És azt hitte, azért kell bocsánatot kérnie, mert nem tudott elég jól felmosni.

A férfi lehunyta a szemét egy pillanatra.

Majd gyengéden megfogta a lánya kezét.

– Figyelj rám.

Anna felnézett.

– Te nem alkalmazott vagy ebben a házban.

– Te a lányom vagy.

A kislány ajka megremegett.

– És soha nem kell kiérdemelned a szeretetemet.

Anna könnyei végiggördültek az arcán.

Miklós magához ölelte.

Hosszú ideig nem engedte el.

Amikor végül felállt, a tekintete a házvezetőnőre siklott.

A nő láthatóan ideges volt.

– Uram, én csak…

– Egy gyászoló gyereket dolgoztattál.

A hangja továbbra is nyugodt maradt.

Talán túlságosan is.

– Miközben te ott ültél.

A nő nem tudott mit mondani.

Mert nem volt mentség.

Miklós elővette a telefonját.

Néhány másodperccel később két biztonsági őr jelent meg az előcsarnokban.

A házvezetőnő elsápadt.

– Kérem, szedje össze a holmiját.

– Uram…

– A mai nappal megszűnt a munkaviszonya.

A nő lehajtotta a fejét.

Tudta, hogy nincs mit mondania.

Néhány perccel később becsukódott mögötte a bejárati ajtó.

A villa hirtelen csendesebbnek tűnt.

De valahogy könnyebbnek is.

Miklós lenézett Annára.

– Mit szeretnél most csinálni?

A kislány a sarokban álló felmosóra pillantott.

Aztán az apjára.

Halvány mosoly jelent meg az arcán.

– Lehetne ma fagyi vacsorára?

Miklós először nevetett fel őszintén hosszú hónapok óta.

– Szerintem kötelező.

Anna elmosolyodott.

És megfogta az apja kezét.

Együtt indultak el az előcsarnokból.

A felmosó ott maradt a fal mellett.

Pontosan ott, ahol volt.

Mert voltak dolgok, amelyeket fel lehetett takarítani.

És voltak dolgok, amelyeket végleg maguk mögött kellett hagyni. ✨❤️

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

three − 2 =