A kislány azt hitte, senki sem veszi észre, mi történik.
Aztán kinyílt a bejárati ajtó. ✨
A Kovács-villa az egész környéken ismert volt.
Hatalmas ablakok.
Fényes márványpadló.
Elegáns csillárok.
Kívülről tökéletesnek tűnt.
Kilencéves Anna azonban nem így látta.
A nagy előcsarnok közepén állt egy felmosóval a kezében.
Próbálta visszatartani a könnyeit.
Nem messze tőle egy házvezetőnő ült kényelmesen egy fotelben.
Telefonozott.
Néha felnézett.
És megjegyzéseket tett.
– Még mindig nem elég tiszta.
Anna lehajtotta a fejét.
És folytatta a munkát.
Amióta elveszítette az édesanyját, sok minden megváltozott.
A ház csendesebb lett.
Az apja egyre többet utazott.
És Anna gyakran érezte magát egyedül.
Felnézett a mennyezetre.
Ott volt a biztonsági kamera.
Az apja évekkel korábban szereltette fel.
Régen gyakran mondta neki:
„Láttam, hogy táncoltál az előcsarnokban.”
Vagy:
„Láttam az új rajzodat.”
Mostanában ritkán beszéltek erről.
Mégis Anna a kamerát nézte.
– Apa néha még mindig figyeli.
A házvezetőnő azonnal felkapta a fejét.
– Mit mondtál?
Anna nem válaszolt.
Csak tovább nézte a piros fényt.
Aztán valami megváltozott.
A házban halk kattanás hallatszott.
Az ismerős hang.
A bejárati rendszer oldódott.
A nő azonnal felállt.
– Menj fel a szobádba.
Most.
Anna nem mozdult.
A következő pillanatban kinyílt az ajtó.
Léptek visszhangoztak a márványon.
Egy férfi hangja töltötte be az előcsarnokot.
– Miért dolgozik egyedül a lányom?
Anna megfordult.
Az ajtóban az apja állt.
Miklós Kovács.
Utazókabátban.
Telefonnal a kezében.
Végignézett a termen.
A felmosón.
A fotelen.
A félbehagyott uzsonnán.
És végül a lányán.
Anna szeme könnybe lábadt.
– Apa…
Miklós lassan leengedte a telefonját.
A hangja nyugodt volt.
Mégis mindenki megdermedt tőle.
– Mindent láttam.
❤️ A folytatást a kommentek között találod. Kíváncsiak vagyunk a véleményedre!
Miklós Kovács mozdulatlanul állt az előcsarnokban.
Senki sem szólt.
A házvezetőnő arca elsápadt.
Anna még mindig a felmosót szorongatta.
A férfi lassan végignézett a termen.
A félig feltörölt padlón.
A kényelmes fotelen.
Az asztalon heverő uzsonnán.
Majd újra a lányára nézett.
– Apa… – suttogta Anna.
Miklós odalépett hozzá.
És óvatosan kivette a kezéből a felmosót.
Letette a fal mellé.
Aztán leguggolt elé.
– Mióta csinálod ezt?
Anna lesütötte a szemét.
Nem akart bajt okozni.
– Nem olyan régóta.
A házvezetőnő azonnal közbeszólt.
– Uram, félreérti a helyzetet…
Miklós felemelte a kezét.
Nem hangosan.
Nem dühösen.
Mégis azonnal elhallgattatta.
– Láttam a felvételeket.
A nő megmerevedett.
– Mindet.
Az előcsarnokban csend lett.
Anna szemében könnyek jelentek meg.
– Sajnálom.
Miklós döbbenten nézett rá.
– Mit sajnálsz?
A kislány vállai megremegtek.
– Nem dolgoztam elég gyorsan.
A szavak úgy csapódtak Miklós szívébe, mint egy ütés.
Kilencéves volt.
És azt hitte, azért kell bocsánatot kérnie, mert nem tudott elég jól felmosni.
A férfi lehunyta a szemét egy pillanatra.
Majd gyengéden megfogta a lánya kezét.
– Figyelj rám.
Anna felnézett.
– Te nem alkalmazott vagy ebben a házban.
– Te a lányom vagy.
A kislány ajka megremegett.
– És soha nem kell kiérdemelned a szeretetemet.
Anna könnyei végiggördültek az arcán.
Miklós magához ölelte.
Hosszú ideig nem engedte el.
Amikor végül felállt, a tekintete a házvezetőnőre siklott.
A nő láthatóan ideges volt.
– Uram, én csak…
– Egy gyászoló gyereket dolgoztattál.
A hangja továbbra is nyugodt maradt.
Talán túlságosan is.
– Miközben te ott ültél.
A nő nem tudott mit mondani.
Mert nem volt mentség.
Miklós elővette a telefonját.
Néhány másodperccel később két biztonsági őr jelent meg az előcsarnokban.
A házvezetőnő elsápadt.
– Kérem, szedje össze a holmiját.
– Uram…
– A mai nappal megszűnt a munkaviszonya.
A nő lehajtotta a fejét.
Tudta, hogy nincs mit mondania.
Néhány perccel később becsukódott mögötte a bejárati ajtó.
A villa hirtelen csendesebbnek tűnt.
De valahogy könnyebbnek is.
Miklós lenézett Annára.
– Mit szeretnél most csinálni?
A kislány a sarokban álló felmosóra pillantott.
Aztán az apjára.
Halvány mosoly jelent meg az arcán.
– Lehetne ma fagyi vacsorára?
Miklós először nevetett fel őszintén hosszú hónapok óta.
– Szerintem kötelező.
Anna elmosolyodott.
És megfogta az apja kezét.
Együtt indultak el az előcsarnokból.
A felmosó ott maradt a fal mellett.
Pontosan ott, ahol volt.
Mert voltak dolgok, amelyeket fel lehetett takarítani.
És voltak dolgok, amelyeket végleg maguk mögött kellett hagyni. ✨❤️