A ballagási ünnepségen mindenki a végzősökre figyelt.

A ballagási ünnepségen mindenki a végzősökre figyelt.

Aztán egy kisfiú mindent megváltoztatott. 🎓✨

A futballpályát megtöltötték a családok.

Virágok.

Fényképezőgépek.

Mosolyok.

A végzős diákok sorban várakoztak a színpad közelében.

Az ünnepség hamarosan elkezdődött volna.

Ekkor egy kis csokor a földre esett.

A virágok szétszóródtak a futópályán.

A csokrot tartó kisfiú mozdulatlanul állt.

Kopott ruhát viselt.

És szorosan magához szorított egy összehajtott borítékot.

Az emberek figyelni kezdtek.

A közelben ült egy ismert üzletember.

Nagy Gábor.

Azért érkezett, hogy ünnepelje fia ballagását.

Először nem foglalkozott a jelenettel.

Aztán meghallotta a kisfiú hangját.

– Anya azt mondta, ezt még azelőtt kell átadnom, hogy kimondják a nevét.

Gábor felnézett.

A kisfiú odalépett hozzá.

És átnyújtotta a borítékot.

Belül egy régi ballagási bojtot talált.

Gondosan megőrizve.

Mellette egy kézzel írt üzenet feküdt.

Az első fiamnak.

Arra az esetre, ha ma nem lehetnék ott.

Gábor megdermedt.

Azonnal felismerte a bojtot.

Évekkel korábban elveszítette.

Azt hitte, örökre eltűnt.

Most pedig ott volt előtte.

A zajok elhalkultak körülötte.

A kisfiú idegesen figyelte.

– Honnan van ez?

A gyermek nagyot nyelt.

– Anya a leveleivel együtt őrizte.

Gábor szorosabban fogta a borítékot.

Ekkor észrevette, hogy a kisfiú a színpad felé néz.

Egy végzős fiú készült éppen átvenni az oklevelét.

A gyermek visszanézett rá.

Majd halkan megszólalt.

– Azt mondta, nem ő az első a családban, aki ehhez a bojthoz kapcsolódik.

Gábor döbbenten nézett rá.

És hirtelen sokkal fontosabb lett számára ez a beszélgetés, mint az egész ünnepség.

❤️ A folytatást a kommentek között találod. Kíváncsiak vagyunk a véleményedre!

 

Gábor kezében remegett a boríték.

Néhány másodpercig képtelen volt megszólalni.

A tömeg tapsolt.

A hangszórókból zene szólt.

De számára minden zaj eltűnt.

Csak a kisfiú maradt.

– Hogy hívják az édesanyádat? – kérdezte halkan.

A gyermek lesütötte a szemét.

– Kovács Anna.

A név villámcsapásként érte.

Azonnal emlékezett rá.

Egy fiatal lány.

Régi álmok.

Levelek.

Ígéretek.

És egy búcsú, amelyről azt hitte, örökre maga mögött hagyta.

Gábor lassan a színpad felé fordult.

A végzős fiú éppen a sor elején állt.

Most először nézte meg igazán.

És meglátta.

A szemeket.

A mosolyt.

Az arcvonásokat.

A saját vonásait.

– Hány éves? – kérdezte.

– Tizennyolc.

Gábor szíve összeszorult.

Tizennyolc év.

Tizennyolc születésnap.

Tizennyolc karácsony.

Tizennyolc év, amelyből teljesen kimaradt.

A kisfiú elővett még egy összehajtott papírt.

– Ezt is oda kellett adnom.

Gábor kinyitotta.

Azonnal felismerte Anna kézírását.

Lassan olvasni kezdett.

„Soha nem kértem tőled semmit.

Nem neveltem a fiunkat haragra.

Nem mondtam neki rosszat rólad.

Ma leballag.

És úgy éreztem, joga van tudni, honnan örökölte a kitartását.”

Gábor szeme megtelt könnyel.

A papír megremegett a kezében.

A pályán közben folytatódott az ünnepség.

De már semmi sem számított.

A műsorvezető hangja felcsendült.

A következő végzős nevét mondta.

A fiatal fiú elindult a színpad felé.

A tömeg tapsolni kezdett.

A kisfiú Gáborra nézett.

– Anya azt mondta, most már maga dönt.

Gábor a színpadot figyelte.

A fiút.

A fiát.

Azt a fiút, akiről tizennyolc évig nem tudott.

Lassan felállt.

– Hová megy? – kérdezte a kisfiú.

Gábor elmosolyodott.

A könnyein keresztül.

– Nem akarok még több időt elveszíteni.

Azzal elindult a színpad felé.

Nem üzletemberként.

Nem sikeres emberként.

Hanem apaként.

Mert abban a pillanatban rájött valamire.

A legnagyobb veszteség nem az, amit elveszítünk.

Hanem az az idő, amit soha nem kapunk vissza. 🎓✨❤️

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen + 20 =